Domy Piętrowe

Projekty domów jednorodzinnych piętrowych
Projekty domów piętrowych to takie, które posiadają więcej niż jedną PEŁNĄ kondygnację NADZIEMNĄ. Pełna kondygnacja w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych to kondygnacja, która
„(…)posiada średnią wysokość w świetle większą niż 2 metry(…)”

Budynki piętrowe charakteryzują się (nie uwierzycie) posiadaniem schodów 😛 prowadzących na wyższe kondygnacje. Są to projekty idealne dla osób, które lubią się poruszać po schodach. Nie zapominajmy, że jest to zawsze jakiś ruch – prawie siłownia ;p. Pamiętajmy, że inwestując w schody inwestujemy też w swoją figurę, wiecie dobrze przecież, które partie mięśniowe są ćwiczone podczas wchodzenia po schodach :P.

Przy projektach gotowych domów piętrowych podział na strefy jest często oczywisty. Parter jest strefą wspólna, dzienną a piętro jest strefą prywatną. Strefa dzienna jest miejscem, do którego dostęp mają wszyscy goście w naszym domu. W zależności od rodzaju pomieszczeń mogą się też pojawiać interesanci czy partnerzy biznesowi. Natomiast piętro zazwyczaj jest już częścią domu zupełnie prywatną, do której zapraszamy tylko wybranych. Późnym wieczorem możemy wysłać dzieci do łóżek, które znajdują się w ich sypialniach na piętrze. Samemu zaś usiąść, by zrelaksować się w ciszy i spokoju z kieliszkiem wina przy kominku, obejrzeć film z niesamowitą ścieżką dźwiękową na naszym nowym kinie domowym posiadającym niepowtarzalną barwę brzmienia, nie przejmując się że pobudzimy dzieci. W końcu są na wyższej kondygnacji .

Innym podziałem kierujemy się, gdy chcemy w jednym budynku mieszkać z inną rodziną, np. rodzicami, dorosłymi dziećmi czy rodzeństwem. Wtedy zazwyczaj każda rodzina zajmuje osobną kondygnację. Kondygnacje są powtarzalne (bądź duża część kondygnacji). Nie musimy w takim przypadku martwić się pionami wentylacji, wody czy kanalizacji. Piętra mogą być połączone wewnętrzną wspólną klatką schodową. Bądź schody mogą być dobudowane jako klatka schodowa otwarta lub zamknięta.

Taki podział jest też idealny, gdyby ktoś chciał jedną kondygnację, parter czy piętro, używać pod wynajem.

Wyświetlanie 1–12 z 30 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 30 wyników