Domy Parterowe

Projekty domów jednorodzinnych parterowychDomy parterowe jak sama nazwa wskazuje gotowe projekty posiadają parter. Projekt można zaliczyć do owej kategorii, jeśli posiada on tylko jedną kondygnację nadziemną.

Czym jest kondygnacja, kondygnacja nadziemna i kondygnacja podziemna, tłumaczymy w zakładce „Słowniczek-czyli trudne słowo na dziś”

Domy parterowe to te, które nie posiadają schodów prowadzących na piętro, ani nigdzie indziej :P. Wszystkie pomieszczenia tego rodzaju projektów znajdują się na tym samym poziomie co główne wejście do budynku. Projekty domów parterowych są idealne dla osób starszych, dla osób z trudnościami z poruszaniem się, dla osób z wadą wzroku oraz dla młodych małżeństw z gromadką pełzających pociech, które rodzice chcą mieć ciągle „na oku”. Projekty domów z jedną kondygnacją nadziemną są też idealne dla wszystkich, którzy nienawidzą schodów.

Eliminując schody i progi w naszym wymarzonym domu, pozbywamy się tego jednego nieprzyjemnego, z pozoru niewidocznego, zagrożenia. Tak to wszystkie te szalone progi, stopnie schodów, które nagle wyskakują nam na drogę i atakują niezwykle boleśnie małe palce u stóp :(.

Budynki parterowe w bardzo przyjemny sposób łączą się z otoczeniem. Taras stanowi przedłużenie domu, zaś ogród zdaje się być kolejną jego częścią. Każda część domu może być bezpośrednio powiązana z ogrodem czy tarasem, stając się elementem kompozycji całości, bez wyraźnie zakreślonych granic.

Wyświetlanie 1–12 z 16 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 16 wyników